נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 המשחקים שחובה שיהיו לתוכי בכלוב

צעצועים לתוכים

תוכים אוהבים לשחק, הם אוהבים ללמוד, הם אוהבים לפתור חידות והם אוהבים להשתעשע –  במובן הזה, הם לא הרבה יותר שונים מאיתנו. מסיבה זו, חשוב שנספק לתוכים שלנו הרבה גירויים מנטליים ופיזיים. גירוי מנטלי ופיזי לא רק מועיל לבריאות הנפשית והפיזית של התוכים שלך, אלא הוא גם מונע מהתוכי שלך להשתעמם.

 

איזה צעצועים תוכים אוהבים?

כל מי שיש לו תוכי יודע שתוכי משועמם הוא תוכי, איך נאמר – עצבני. כעס ועצבים של תוכים משועממים יכול להתבטא בהתנהגויות כמו נשיכה, צרחות ומריטת נוצות , ויכולים לזרוע לא מעט הרס. אז אילו סוגי צעצועים הם אוהבים? כשזה מגיע לצעצועים, תוכים אינם בררנים במיוחד, והם נהנים ממגוון רחב של צעצועים מכדורים פשוטים ועד פאזלים יחסית מורכבים.

בעצם, כל דבר שמספק לתוכי שלך גירוי מנטלי ו/או פיזי נחשב לצעצוע טוב עבור התוכי. במאמר הבא, נדבר על ארבעה סוגי צעצועים שחובה שיהיו לתוכי שלכם בכלוב.

צעצועים לתוכים

כדורים

כפי שהזכרנו למעלה, תוכים לא אוהבים רק צעצועים מורכבים, הם אוהבים גם את הצעצועים הפשוטים ביותר. בדיוק כפי שהיית קונה לכלב שלך כדור ומשחק איתו, אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם התוכי שלך. ללמד את התוכי שלך לשחק משחק של להחזיר את הכדור זה עניין די קל, אבל בניגוד לכלבים, אתה יכול ללמד אותו גם הרבה דברים אחרים. למשל, ניתן לקנות או לבנות לולאה וללמד את התוכי לשחק, ניחשתם נכון – כדורסל.

 

נדנדות

רוב התוכים אוהבים להתנדנד. למען האמת, לא רק שתוכים נהנים מתנועת הנדנדה, אלא שהם גם נהנים מזרימת האוויר שעוברת דרך הכנפיים והנוצות שלהם בעת ההתנדנדות. נדנדה היא התנהגות טבעית של תוכים שלעתים קרובות ניתן למצוא אותם עושים בטבע על ענפי העצים.

ענפים מעצים יכולים להוות נדנדה מצוינת עבור התוכי שלכם, אך ניתן לקנות נדנדות משוכללות ומאתגרות יותר במיוחד בשביל תוכים, המכילות בתוכן גם צעצועים ופעילויות נוספות.

צעצועים לתוכים

צעצועי משיכה

צעצועי משיכה, כפי ששמם מרמז, הם צעצועים שנועדו למטרה אחת בלבד – שיהיה לתוכי שלכם משהו למשוך. צעצועים כאלה ניתן לרכוש ברוב החנויות לחיות מחמד והם מצוינים להפגת השעמום והאגרסיות של התוכי שלכם, מה שהופך אותם לצעצועים מצוינים עבור תוכים אגרסיביים במיוחד.

צעצועי משיכה מאפשרים לתוכים להוציא את הכעס שלהם על צעצועים בניגוד לאנשים וחיות מחמד אחרות, ובדרך כלל עשויים מחבלים בצבעים חזקים כדי למשוך את התוכי.

 

צעצועי לעיסה

כל סוג של צעצוע לעיסה יעזור להעסיק את התוכי ובו בזמן ימלא את הצורך הטבעי שלו לנשוך ולחתוך דברים. בטבע, תוכים משתמשים בחומרים טבעיים כדי לחדד ולהשחיז את המקור שלהם, ואילו בשבי, עלינו לספק להם את החומרים הללו בכדי שיחיו חיים טובים ככל האפשר. אתם יכולים להשתמש צעצועי לעיסה מחומרים טבעיים כמו עץ ​​וענפים, אך ניתן למצוא צעצועים עמידים יותר העשויים מפלסטיק וגומי.

צעצועים לתוכים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תוכים