נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

חטיפים לתוכים – מה מותר ומה אסור

חטיפים לתוכים

תוכים הם בין חיות המחמד המיוחדות ביותר שיש – הם צבעוניים, ססגוניים וחלקם אפילו יכולים לדבר! כל מי שמגדל תוכים יודע כמה כיף לשבת עם התוכי על היד או על הכתף ולתת לו את החטיפים האהובים עליו. עם זאת, ישנם דברים שממש יכולים להיות רעילים במיוחד עבור התוכי שלכם ולסכן את הבריאות ואפילו את החיים שלהם.

בין אם אתם מגדלים את התוכי הראשון שלכם לבין אם אתם כבר מגדלי תוכים מנוסים – הרשימה הבאה של החטיפים שמותר ואסור לתת לתוכים היא משהו שאתם חייבים לדעת!

 

חטיפים לתוכים – מה חשוב לדעת?

קודם כל, נרצה לציין שכותב שורות אלה הוא לא וטרינר, ועל כל שאלה שיש לכם בנוגע למה לעשות אם התוכי שלכם אכל משהו אסור כדאי לפנות אך ורק לוטרינר מוסמך. כמו כן, נרצה להגיד שאף על פי שחלק מהמאכלים שמצוינים פה הם מותרים לאכילה, זה לא אומר שהם בהכרח יהיו בריאים עבור התוכים שלכם – לכן כדאי לקחת הכל במידה ולהיצמד כמה שאפשר לאופן ההאכלה שהמליץ לכם הווטרינר.

נקודה נוספת שחשוב לציין היא שמשהו שיהיה מותר בשביל סוג אחד של תוכי, עלול להיות מסוכן עבור תוכי מסוג אחר, לכן מומלץ להתייעץ עם ווטרינר אם אתם לא בטוחים.

חטיפים לתוכים

מה אסור לתת לתוכים לאכול?

למרות שלכל סוג וזן של תוכי יש אנטומיה שונה ודברים ספציפיים אליהם הם רגישים, הדברים המצוינים ברשימה הזו הם אסורים לכלל התוכים באשר הם, ויכולים להוות סכנה בריאותית ממשית.

  1. מוצרים המכילים קפאין: עבור תוכים, בדומה להרבה חיות מחמד אחרות, קפאין הוא רעיל בצורה יוצאת מן הכלל. לכן, חטיפים המכילים קפאין כמו פולי קפה, קפה, תה ומשקאות מוגזים ממותקים המכילים קפאין הם אסורים בתכלית האיסור.
  2. שוקולד וקקאו: כל מה שמכיל קקאו הוא אסור למאכל עבור כל תוכי באשר הוא. מעבר לכך שקקאו מכיל קפאין, קיימים בו חומרים נוספים שיכולים לגרום להפרעות בתפקוד הלב של התוכים ובמינונים גבוהים יכולים להוביל אף לדום לב.
  3. אבוקדו: למרות שמדובר בפרי, אבוקדו הוא אחד המאכלים המסוכנים ביותר עבור תוכים. פרי האבוקדו מכיל חומר הנקרא פרסין, המהווה רעל קטלני במיוחד עבור מערכת ההובלה והלב של התוכים. כשמדובר בתוכים קטנים, אכילת אבוקדו מסתיימת כמעט תמיד במוות לאחר 24 עד 48 שעות מרגע האכילה.
  4. זרעים של פירות: הרבה זרעים וגרעינים של פירות, כגון תפוחים, מכילים כמויות קטנות של ציאניד – אחד החומרים הרעילים ביותר בטבע. למרות שכמות הציאניד בגרעיני תפוח אינה מסוכנת לאדם, עבור תוכים היא עשויה להיות קטלנית במיוחד.

 

חטיפים שמותר לתת לתוכים לאכול:

בין המאכלים שהכי טוב לתת לתוכים שלנו כחטיפים, נמצא ירקות שונים, פירות (ללא הגרעין כמובן) ומאכלים וחטיפים ייעודיים לתוכים שנרכשו בחנות חיות.

חטיפים לתוכים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תוכים