נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

אתם רוצים לאמץ כלב? 5 דברים שחשוב לעשות לפני

לאמץ כלב

בין אם תמיד חלמתם להכניס כלב למשפחה, או שהילדים שלכם מתחננים לבן משפחה פרוותי כבר שנים – ההחלטה הזו היא מדהימה ותשנה את החיים שלכם לטובה, בוודאות. אך כדי לגרום לכל התהליך לעבור חלק ובכיף, חשוב לבצע מספר פעולות שיכינו אתכם ואת הבית שלכם לקראת קבלת היצור המתוק החדש לחיק המשפחה. במאמר זה נסביר לכם בדיוק מה צריך לעשות לפני שמאמצים כלב.

 

ללמוד על הגזע

גם אם אתם מביאים כלב מעמותה וגם מהמלטה מפוקחת, חשוב מאוד שתלמדו כל מה שניתן לדעת על הגזע שלו. במידה והוא מעורב, דאגו להכיר את המידע הקיים על כל הגזעים מהם הוא הגיע – האישיות, המחלות הנפוצות והבעיות הרפואיות של הגזע, הטמפרמנט שלו, כמה קל או קשה לאלף אותו, הגודל המקסימלי והמשקל אליו הוא יגיע, ועוד. מחקר מעמיק ומקדים יעזור לכם להתכונן להגעה של הכלב שלכם באופן המיטבי ביותר, וגם ימנע הפתעות לא נעימות בעתיד.

להביא כלב

 

לדאוג לביטוח

לאחר שהבנו אילו גזעים קיימים בו ומה התכונות הכלליות שלהם, נוכל לעבור לשלב הביטוח. ביטוח לכלב הוא צעד מהותי וקריטי בתהליך, לפני שהכלב בכלל מגיע אליכם הביתה. חשוב מאוד לבצע מחקר נרחב ומעמיק על סוגי הביטוחים, מה כוללות הפוליסות, איפה הן שונות אחת מהשנייה, מהו גובה ההשתתפות העצמית שלכם בתור בעליו של הכלב, ועוד. חשוב מאוד גם לברר אילו וטרינרים באזור שלכם עובדים עם חברת הביטוח שאתם שוקלים לרכוש ממנה פוליסה לכלב שלכם. השוואת ביטוחי בריאות לכלבים היא הדרך היחידה לעשות את זה כמו שצריך.

 

להכין את כל בני הבית

במידה ויש לכם ילדים קטנים בבית, וגם אם הם כבר גדולים – חשוב מאוד להושיב את כולם לשיחה רצינית לגבי צירוף כלב למשפחה. חשוב לוודא שכולם מבינים את התפקיד שלהם בחיי הכלב החדש, מי אחראי על להוציא אותו בבוקר, איך תיראה התורנות של הניקיון אחריו, מי משחק איתו, איך עושים את זה בצורה מסודרת, ועוד. תאמו ציפיות עם הילדים ותבינו ביחד איך לגרום לכל האופרציה לעבוד באופן חלק והרמוני.

ביטוח

 

להתאבזר מראש

לפני שהכלב בכלל דורך בבית שלכם, חשוב לוודא שיש לכם את כל הציוד עבורו – מיטה, כלוב אילוף או גדר גורים, כלי אוכל, צעצועים, מזון מיוחד לגילו ועוד ועוד. הכינו הכל מראש כך שכשהוא מגיע והמשפחה מתרגלת לחיים החדשים, לא יחסר לכם כלום והכל יעבור הכי חלק שאפשר.

 

לחכות בסבלנות

בבחירה כל כך חשובה כמו הבחירה של איזה כלב להכניס לחייכם, חשוב שתהיה סבלנות רבה. נכון, באופן אימפולסיבי מאוד קל לנו ללכת ליריד של עמותה או לשכן שנולדו לו גורים ופשוט להביא הביתה את הכלב הכי מתוק שנראה – אבל ההחלטה הזו כ״כ מורכבת וצריך שהיא תעשה עם שיקול דעת בכל שלב בדרך. עם מספיק סבלנות, הכלב המושלם עבורכם יופיע בחייכם ואתם תהנו מכל יום איתו.

הכלב הכי מתוק

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כלבים
אילוף כלבים
מה עלות לאילוף כלבים?

כשמדובר באימון יעיל של בני לוויה הכלבים שלנו, הציוד המתאים הוא בעל חשיבות עליונה. מרצועות וקולרים ועד פינוקים וקליקים,

כלבים למכירה
האם עדיף לאמץ או לקנות כלב?

כלבים הם יצורים נפלאים שמביאים שמחה וחברות לחיינו. הם נאמנים, אוהבים, ויכולים אפילו לשפר את הבריאות והרווחה שלנו. עם