נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 טיפים שיעזרו לך לתכנן את החיסכון הפנסיוני שלך

5  טיפים שיעזרו לך לתכנן את החיסכון הפנסיוני שלך

חיסכון פנסיוני הוא אחד הכלים הכלכליים החשובים שעומדים לרשותנו, בשביל להבטיח שבעתיד, אחרי שנפרוש מעבודתנו ונצא לפנסיה, תהיה לנו אפשרות לכלכל את עצמנו ואת בני משפחתנו. בשביל שנוכל ליהנות מהחיסכון שיצרנו באופן אופטימאלי, צריך לדעת כיצד להתנהל. בשביל זה יצרנו עבורכם רשימה של 5 טיפים לתכנון חיסכון פנסיוני.

בן אדם בישראל, עובד 40-45 שנה. במהלך תקופה זו, עליו לפרנס את בני משפחתו ואותו, לנהל משק בית, אך גם לדאוג לכך שבעתיד, אחרי שיפרוש מעבודתו ויצא לפנסיה, יעמדו לרשותו האמצעים הנדרשים להמשיך ולכלכל את בני משפחתו ואת עצמו, מבלי שאיכות החיים שלו תיפגע ובאופן שיאפשר לו לממש את כל הצרכים הרלוונטיים עבורו.

לכן עליו להחזיק חיסכון פנסיוני בו הוא יפקיד מדי חודש סכום כסף, שבסופו של דבר יצטבר לסכום שיאפשר לו לקיים אורך חיים ברמה שהוא רגיל אליה. על מנת ליהנות מחיסכון אופטימאלי בעתיד, יהיה עליו לתכנן בצורה נכונה את התהליך מהרגע שהוא פותח את התוכנית ועד הרגע שהוא מושך ממנה את הכסף.

 

4 טיפים לתכנון נכון

טיפ ראשון – ללמוד את הנושא בצורה רחבה.

הרבה מאוד אנשים מפקידים את הכסף שלהם בתוכנית פנסיה מבלי ללמוד את הנושא לעומק. זה יוצר מצב, שהם לא יודעים שישנם הבדלים בין תוכניות שונות, יש יתרונות וחסרונות לכל תוכנית, הם לא מנצלים באופן מקסימאלי את היכולות שלהם. לכן חשוב ללמוד את הנושא, אפילו בעזרת אנשי מקצוע שיכולים לעזור בכך.

טיפ שני – להחזיק רק תוכנית אחת.  

במקרים של תוכניות חסכון או השקעות, מוטב לפזר את הכסף במקומות שונים. בפנסיה זה הפוך. מוטב להפקיד את הכסף במקום אחד. יש לכך שתי סיבות עיקריות: ראשית, כך משלמים פחות דמי ניהול ועמלות. שנית, בעתיד כשיהיה צורך לפתוח את התוכנית, הרבה יותר קל ופשוט לעשות את זה כשיש תוכנית אחת ולא מספר תוכניות.

טיפ שלישי – להפקיד סכום משתלם מדי חודש.  

מה שישפיע יותר מכל על היכולת לפרוש עם סכום כסף רציני בקרן פנסיה, הן ההפקדות החודשיות שמבצעים במהלך השנים. נכון שבסופו של דבר מדובר על סכום מצטבר ולכן גם אם מפקידים מעט, על פניו בסוף יכול להצטבר סכום משמעותי. יחד עם זאת, מוטב להשקיע מראש סכום שהוא משמעותי, ומנגד לא ימנע לנהל משק בית בצורה סדירה.

טיפ רביעי – לבחון את מסלול ההשקעות.

לכל קרן פנסיה יש מסלול השקעה שמשפיע על היכולת של החוסך להרוויח. לפני שבוחרים קרן, יש לבחון את מסלול ההשקעה ואת התשואות שהקרן ייצרה לחוסכים. כך אפשר לדעת האם משתלם לחסוך בה או לא. לסיום, אם רוצים ליהנות מחיסכון פנסיוני משתלם שיניב תשואות גבוהות אז צריך להתנהל בצורה מסודרת ואחראית.כך אפשר לצאת לפנסיה וליהנות מפרישה נעימה ללא דאגות!

5 טיפים לתכנון נכון

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
אתרי אינטרנט של בעלי חיים
קידום אתרי חיות

האינטרנט מוצף ומלא בתוכן, כאשר אחת המטרות המרכזיות של בעלי אתרים היא לייצר בולטות ונראות גבוהה בתוך עולם התוכן