נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 טיפים לבחירת האוכל המושלם עבור הכלב שלך

מזון לכלב שלך

אין ספק כי לכלב שלכם מגיע האוכל האיכותי והמזין ביותר, מאחר ואין שום סיבה להסתפק בפחות מזה. הכלב נחשב לבן משפחה, לכן רק הגיוני להשקיע בבריאות וברווחה הכללית שלו. מזון איכותי המכיל את כל רכיבי התזונה ההכרחיים לבריאות התקינה של הכלב יבטיח לכם כלב חיוני, בריא ושמח יותר. כמו כן, הדבר ימנע מחלות מיותרות, נשירת פרווה, מחלות שיניים וחניכיים ועוד. במאמר זה נספק לכם את הטיפים  החיוניים לבחירת האוכל המושלם עבור הכלב שלכם.

 

מה חשוב לדעת לגבי בחירת האוכל המושלם עבור הכלב שלכם?

אוכל לכלבים יכול להגיע במגוון רחב של סוגים וטעמים שונים, לכן החוכמה היא קודם כל להתבונן ברכיבים ולא לבחור לפי מותג מסוים. אוכל איכותי יכיל בשר כרכיב ראשון ברשימה, דבר שמעיד על הרכב גבוה של בשר, לעומת מזונות פחות איכותיים המרכיבים בעיקר דגנים. שימו לב כי ישנו הבדל בין בשר מיובש, אבקת בשר או בשר טרי, מאחר ואבקת בשר מהווה את האופציה הכי פחות מומלצת.

מדובר למעשה על אבקה המכילה שאריות של תעשיית המזון ומעט מאוד בשר. בשר מיובש נחשב לאיכותי יותר, אך גם הוא יהיה פחות מומלץ ביחס לבשר טרי. לכן שימו לב לרכיבים ולאחוז החלבון, מאחר ואחוז חלבון גבוה מעיד על מזון איכותי. כמובן שכלבים מבוגרים וכלבים שסובלים מבעיות רפואיות שונות זקוקים למזון ייעודי, שלרוב יכיל פחות אחוזי חלבון ויהיה קל יותר לעיכול.

מזון לכלב שלך

טיפים לבחירת האוכל המושלם לכלב

רויאל קנין לחתולים ולכלבים נחשב לאחת האופציות המוצלחות ביותר, מאחר והוא עומד בכל הקריטריונים הנדרשים. אך מזונות אחרים המכילים את הגורמים הבאים, יוכלו גם כן לספק לכלבכם תזונה מאוזנת:

  1. מקור החלבון – מזונות שונים משתמשים במקורות חלבון שונים, החל מכבש ודגים ועד לעוף, בקר, ברווז וכדומה. ברמת העיקרון במידה והכלב שלכם סובל מרגישויות ואלרגיות, עדיף לבחור מזון שלא מכיל עוף. מעבר לכך, כדאי לבחור לפי ההעדפה האישית של הכלב, מכיוון שבסופו של דבר המטרה היא לשפר את איכות החיים שלו.
  2. דגנים – דגנים מלאים, כגון אורז מלא ושיבולת שועל מלאה, חיוניים לבריאות של הכלב שלכם. מצד שני, דגנים פשוטים כמו תירס למשל, נחשבים לפחות מומלצים. לכן שימו לב לסוג הדגנים המצויים במזון ובמידה והכלב שלכם סובל מאלרגיות, ייתכן כי הוא יזדקק למזון ללא דגנים.
  3. פירות וירקות – מזונות איכותיים יספקו לכלב שלכם לא רק ויטמינים ומינרליים חיצוניים, אלא גם פירות וירקות החיוניים לבריאות מערכת העיכול שלהם. מזונות המכילים גזר, בטטה, תפוח וכדומה, יוכלו לספק לכלב שלכם תזונה מאוזנת ונכונה יותר.
  4. תוספות – מזונות איכותיים יכילו תוספת של פרוביוטיקה, אומגה 3 וגלוקוזמין, החיוניים למערכת עיכול תקינה ולבריאות של מערכת העצמות.

 

לסיכום

האוכל המושלם עבור הכלב שלכם חייב להכיל את כל אבות המזון ולתרום לבריאות שלו.

מזון לכלב שלך

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כלבים
אילוף כלבים
מה עלות לאילוף כלבים?

כשמדובר באימון יעיל של בני לוויה הכלבים שלנו, הציוד המתאים הוא בעל חשיבות עליונה. מרצועות וקולרים ועד פינוקים וקליקים,

כלבים למכירה
האם עדיף לאמץ או לקנות כלב?

כלבים הם יצורים נפלאים שמביאים שמחה וחברות לחיינו. הם נאמנים, אוהבים, ויכולים אפילו לשפר את הבריאות והרווחה שלנו. עם